Ustaw stronę KAKAESIACZEK jako stronę startową
Sekcja 2
KKS 1925 Kalisz > Sekcja 2
Tu podaj tytuł
Porażka z Wartą. Kolejne spotkanie sparingowe zakończyło się porażką drużyny Grzegorza Dziubka 0:3. Pierwsze piętnascie minut to badanie się przez obie drużyny, lecz już w 16 minucie błąd kaliskiej defensywy wykorzystał napastnik z Sieradza i było 0:1. Potem zrobiła się nudna i monotonna, duza straconych piłek w środku pola przez obie druzyny. Na drugą połowe trener Dziubek dokonał kilku zmian co mialo odmienić grę Calisi. Pierwszy groźny strzał już w 48 minucie z rzutu wolnego oddał kapitan drużyny Błażej Marczak, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny, ze stałego fragmentu dośrodkowywał Michał Marciszak a świetnym strzałem głową popisał się najlepszy zawodnik na boisku Łukasz Ekiert. Po chwili kolejne akcje kaliszan i obronione strzały Błażeja Marczaka i Łukasza Ekierta. Gdy Calisia prowadziła już gre, Warta wyszła z szybką kontrą, lewą stroną świetnie popędził pomocnik Warty i piłkę na pustą bramke wystawił swojemu klubowemu koledze. W 70 minucie kolejny błąd obrony Calisii która źle ustawiła pułapkę ofside'ową i Mateusz Jaworski w sytuacji sam na sam nie miał nic do powiedzenia. Potem Calisi groźnie zaatakowała tylko dwa razy, raz wysoko nad poprzeczką strzelał Grzegorz Dziubek, a przy drugiej akcji, po strzale Łukasza Ekierta piłka minimalnie minęła słupek bramki. "To jest nasz dopiero trzeci sparing i widać ze przed nami jeszcze sporo pracy, za to drużyna z Sieradza jest już świetnie przyszykowana do sezonu. Czekają nas także w ten weekend dwa turnieje, jeden w Płocku, drugi zaś w Koźmincu, oraz sparing ze Spartą Opatówek" to po meczu mówił prezes KP Calisia Kalisz Ryszard Feszczuk. Warto też dodać że trener Dziubek testował jeszcze kilku nowych zawodników z Rolbuda Pleszew tj. Bandosz, Lisiecki czy Zaworski. Wyjściowe ustawienie Calisii : Mrowca - Lisiecki, Zapart, Zaworski, Ciesielski - Fić, Janicki, Marczak, Chojnacki - Maciejewski i Bandosz. Na zmiany wchodzili : Jaworski, Nowicki, Klimkiewicz, Dziubek, Zapała, Rosadziński, Marciszak, Sobczyk, Ekiert i Jóźwiak.